WorkShopy

Kromě výroby úlů tradiční technologií také pořádám truhlářské kurzy.

Kurzy jsou pořádány v mojí nové dílně a jsou zaměřeny na tradiční truhlářské postupy a na meditační schopnost ruční práce.

Při našem setkání Vám představím krásy tradičního řemesla, ukážu základní postupy od hoblování uběrákem přes hoblování klopkařem až k řezání japonskou pilou, sekání dlátem a rýsování. Ukážu Vám základní truhlářské spoje a jejich užití, budem si povídat o materiálech a jejich vlastnostech, neboť dřeva jsou rozmanitá a je radost se s nimi pomazlit.

        

Můžete si vybrat, jestli se budete učit:

  •  Kurz I. Ozuby (cinky)
  •  Kurz II. Svlaky
  •  Kurz III. Základní truhlářské spoje a údržbu nářadí.

 

I. V prvním případě Vás provedu výrobou paketu nebo košnice. Vyzkoušíte si hoblování, řezání japonskou pilou, rýsování a zorientujete se ve výrobě ozubů. Představím Vám základní truhlářské spoje a lehce se dotknem broušení nástrojů.

 

II. V případě druhém si vyrobíte stoličku pod paket. V tomto kurzu připravíme spárovku, kterou zajistíme rybinovým svlakem a proženeme jím kónické dubové nožky. Kromě stoličky pod paket tak může vzniknout stolička nejrůznějších rozměrů a tvarů, pokud ji zrovna nepotřebujete pod úl. Představím Vám základní truhlářské spoje a lehce se dotknem broušení nástrojů.

 

 III. Obsahem třetího kurzu bude představení truhlářského nářadí, přehled spojů a jejich použití v praxi, broušení a údržba. Na tomto kurzu se nebude vyrábět konkrétní výrobek, ale budeme zkoušet leccos, co Vás bude zajímat a co si budete chtít vyzkoušet. Dále jsem připraven pomoci Vám dát dohromady Vaše nářadí a naučit Vás, jak ho udržovat vždy připravené k práci.

        

Program víkendových kurzů:

  • V pátek se sejdeme v 17:00 v dílně a budeme si povídat o nářadí, materiálech a postupech. Pokusím se Vám představit truhlářské řemeslo jako celek
  • V sobotu od rána budeme pilně pracovat na Vašich výrobcích, a to až do večera do 18:00. Mezitím si dopřejeme oběd, zákusky, kafíčka a jiné radosti.
  • V neděli budeme pracovat ještě celé dopoledne a po obědě, co dokončíte, napustíme olejem, vyfotíme se, popřejeme si mnoho štěstí a tak podobně.

         

  • Stravu zajistíme já a moje milovaná žena u nás doma
  • Přespávat budete v romantické tři sta let staré roubence, tedy u nás v hostinských pokojích

Cena kurzů je 5 600,- Kč v ceně je kurz, materiál, strava a ubytování v našich hostinských pokojích v roubence.

Kurz se koná na adrese Valkeřice 60, Valkeřice 40724

Vypsané termíny:

 22. – 24. 5. 2020  - Kurz I + II -  volná místa

5. – 7. 6. 2020  -      Kurz I + II -  volná místa

18. – 20. 9. 2020 –Kurz  I + II  - volná místa